Transfer Baskı

Transfer Baskı ,Renk ve görsel bakımdan en zengin baskı türü olmak ile beraber özel transfer kağıtlarına aktarılan boyanın diğer materyeller üzerine ısı ve basınç ile aktarılması işlemidir.

Sublimasyon Baskı

Dayanıklı bir baskı çeşididir, monekullerin ısı uygulandığında katı halden aradaki sıvı hali atlayıp gaz haline geçerek baskı yapılacak ürüne geçme halidir. 

Flock Baskı

1-7 mm uzunluğundaki malzemeler ile yapıştırıcı kullanılarak yapılan baskıya ise Flock Baskı adı verilir. Flock Baskı kıyafetlerden araba parçalarına, mobilya ürünlerinden temizlik ürünlerine kadar bir çok alanında yer alan ve kullanılan bir baskı çeşididir.

Parça Baskı

Parça baskı Kesilmiş giysi parçalarının şablon baskı prensibi ile basılması,dijital ortamda hazırlanan görseller bu yöntemle materyallere aktarılır.Çorap, külotlu çorap, eldiven, tişört, kazak, hazır giysi halinde basılabilirler. Astarlı ve vatkalı giysilerin basılması zordur.

Presleme

Kumaşları basınç altında tutarak yapılan bir işlemdir.Uygun transfer baskı kağıtları üzerine offset veya serigrafi tekniği ile yapılan baskılar ısı ve pres uygulanarak tekstil ve her türlü materyal üzerine aktarılan baskı tekniğidir.

Boyama Flock

Boya kazanlarında değişik renklerde boyanır ve kimyasal olarak elektrik yüklemeye uygun hale getirilir. Bütün floklar yalıtkan olduğundan, elektrostatik flok işleminin gerçekleşmesi için belirli miktarda iletkenlik olması gerekmektedir.

Taş Dizayn

Sık dizim ve konik taş olarak yapılan işlemlerdir. Sık dizim işleminde taşlar aralık olmaksızın materyal üzerine bir takım yöntemler ile işlenir.Konik taş işleminde ise bsn yapıştırıcı üzerine yapılan altı sivri olan taşların bsn ile birleşmesinden meydana gelen işlemlerdir.

Hologram Baskı

İyi bir markalama aracıdır,Yapılan bir çok pazarlama araştırmasında, holografik etiket taşıyan ürünlere tüketicilerin diğerlerinden çok daha fazla oranda yöneldiği ve böylece bu ürünlere sadakatin sağlandığı tespit edilmiştir.

Sim ( Glitter )

Renklendirilmiş polyester filmlerin, belli çaplarda kesilmesiyle elde edilmektedir. Daha sonra serpme ya da tutkala karıştırılarak istenilen zemine uygulanması sağlanmaktadır.Sim Baskı , glitter, günümüz tekstil baskı sektöründe yaygın olarak kullanılmakta olan bir süsleme objesidir

Hürriyet Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi Kadıoğlu Sokak :15/2 Yenibosna / Bahçelievler - İstanbul
Gsm : 0 533 192 05 15 | Gsm : 0 534 704 18 89 | Gsm : 0538 247 65 45 | info@sumaytransfer.com